Results Gailey CC 2010

Div3
Position Name Club Class Div Time P/D
1 JOSH YOUNG NOT S 3 01:39:02
2 DAVID TYSOE WOR J 3 01:41:39
3 MARK CLIVE GAI J 2 01:43:53
Div4
Position Name Club Class Div Time P/D
1 ROBERT HOLDWAY TRE S 4 01:00:46 P3
2 EDWARD QUITTENTON LIN J 4 01:00:47 P3
3 JONATHAN BIRD WOR S 4 01:05:32
4 CLAIRE MORAN WOR F 4 01:07:12
5 HOWARD BLACKMAN BUR V 4 01:08:55
JAMIE STANNARD RLS J 4 dns
Div5
Position Name Club Class Div Time P/D
1 MICHAEL CHANDLER RAF S 5 01:08:26 P4
2 JACOB HARLEY-BECKETT LIN J 5 01:09:19 P4
3 MICHEAL WALTERS BUR SM 5 01:10:01
4 RYAN HUNT RLS J 5 01:13:48
5 TOM LUSTY SOL J 5 01:15:24
Div6
Position Name Club Class Div Time P/D
1 JOHN CLIVE GAI V 6 01:20:48
2 NIGEL WOOLTORTON MERCIA VM 6 01:20:52
3 GARETH FERGUSSON GAI S 6 01:21:45
4 LEE CHAMP HER V 6 01:21:50
5 ANTHONY NOLAN WOR V 6 01:27:07
ANDREW DOUGHTY NOT V 7 dns
Div7
Position Name Club Class Div Time P/D
1 PETER QUITTENTON LIN J 7 00:35:57 P6
2 ZYGGY CHMIEL NOT J 7 00:37:24
3 ELLIE BARNES SHP JF 7 00:38:21
4 RICHARD HUMPHREYS TRE V 7 00:38:38
5 STEVE DAVIS HER S 7 00:38:55
6 DAVE CIANCHI HER V 7 00:39:41
7 DAVE MYLETT LIN V 7 00:41:54
SAM BULLIVANT LIN J 7 dns
ANDY COOK SOL V 7 rtd
Div8
Position Name Club Class Div Time P/D
1 PETER ILETT NOT VM 8 00:38:03 P7
2 THEO VICTOR-TROTT HER JM 8 00:38:47 P7
3 BROOKE HUMPHREYS TRE JF 8 00:39:34
4 DAMIAN GOWOREK NOT J 8 00:39:38
5 SAMANTHA RUDD SHP VF 8 00:39:55
6 HAMISH ROBINSON RLS J 8 00:40:25
7 DAVID BRIGGS GAI V 8 00:40:32
8 ALAN ACTON WOL V 8 00:40:47
9 JAMES BOWLEY BUR J 8 00:41:18
10 BRUCE JONES HER J 8 00:44:14
Div9
Position Name Club Class Div Time P/D
1 MICHAEL EDWARDS LIN JM 9 00:38:14 P7
2 ROBBIE ILETT NOT JM 9 00:38:34 P7
3 CONNER HARLEY -BECKETT LIN JM 9 00:40:16 P8
4 RACHEL JONES LIN JF 9 00:40:34 P8
5 SAM TOWERS LIN J 9 00:41:38
6 MARGARET TAYLOR MAI VF 9 00:42:34
7 TONI ZACCARIA LIN JF 9 00:42:52
8 ARTHUR JONES ANK V 9 00:57:17
9 GEMMA ROBINSON MERCIA JF 9 00:57:59
U12 M
Position Name Club Class Div Time P/D
1 WILLIAM SMITHSON RLS J U12M 00:24:25
2 OLIVER COOK SOL J U12M 00:25:33
3 RYAN WILLIAMS WOR J U12M 00:26:42
4 JAMIE ROBINSON MERCIA JM U12M 00:29:53
U10 M
Position Name Club Class Div Time P/D
1 BEN QUITTENTON LIN J U10M 00:24:43
2 JOSHUA FLAVELL LIN J U10M 00:25:52
3 ALISTAIR ROBINSON RLS JM U10M 00:27:04
4 BEN ASTON SOL J U10M 00:28:20
Div5_5
Position Name Club Class Div Time P/D
1 WILLIAM BIRD
BARNABAS TURAN
WOR
WOR
J
S
5
3
00:57:51
2 REBECCA PARKER
TOM BUTT
NOT
NOT
F
S
7
4
01:01:16
3 ANDREW NEVITT
JULIAN GILBERT
WOR
WOR
V
V
5
6
01:05:12
4 JENNY SYKES
DAVE RICKETTS
ANK
ANK
JF
V
6
5
01:07:18
5 MICK MORAN
DAVE WOOD
WOR
WOR
V
V
4
6
01:15:58
Div6_6
Position Name Club Class Div Time P/D
1 JORDI ECCLES
ELIZABETH FRANKLIN
ANK
ANK
J
VF
6
6
01:10:00
2 PAUL BROOKES
CHELSEA BROOKES
RUN
RUN
V
JF
5
7
01:11:53
3 RICHARD OLIVER
AMANDA MYLETT
LIN
LIN
V
VF
5
8
01:12:05
4 GEOFF BARBER
ORLANDO ELMHIRST
SOL
SOL
VM
V
6
7
01:12:45
5 PETER JARRATT
STEPHEN GARDNER
LIN
LIN
V
V
6
7
01:16:22
Div7_7
Position Name Club Class Div Time P/D
1 DUNCAN EDGAR
STUART EDGAR
SOL
SOL
S
C
8
7
00:34:52
2 PETER WHITE
KEITH YATES
WOL
WOL
VM
V
7
7
00:35:09
3 BILL LAWRENSON
ROSS ORME
BUR
BUR
V
J
5
9
00:35:15
4 ROB KIRBY
GARY WOODHOUSE
WOL
WOL
V
V
7
7
00:37:00
5 JOHN LEE
BARRY GATES
HER
HER
V
V
7
7
00:37:34
6 DEBORAH QUITTENTON
CAROLINE PITTENDREIGH
LIN
LIN
VF
VF
7
8
00:39:41
7 TADEK CHMIEL
STANISLAW CHMIEL
NOT
NOT
J
J
6
9
00:42:38
ANDY FERGUSSON
SARAH DIXEY
GAI
GAI
S
JF
6
8
rtd
Div9_9
Position Name Club Class Div Time P/D
1 STEPHANIE ROBERTS
LAUREN BARKER
BUR
BUR
JF
JF
8
8
00:34:44
2 JENNY BARBER
JO GREEN
SOL
SOL
JF
JF
8
8
00:38:13
3 JOE BROWN
PHILLIP DIXEY
GAI
GAI
V
J
8
8
00:39:27
4 ALISON CHMIEL
KATIA CHMIEL
NOT
NOT
VF
JF
7
9
00:40:56
5 DAVID RIMINGTON
ROBERT HYDE
SOL
SOL
V
V
8
9
00:40:57
6 DAVE BARNES
KATE JINKS
SHP
SHP
V
VF
8
8
00:41:13
7 GEORGE ASTON
JOE PITTAWAY
SOL
SOL
J
J
9
9
00:43:33
8 NEIL ORME
DAVID WALTERS
BUR
BUR
VC
VC
9
9
00:46:33
P/D divisions 4, 5 & 6
P/D Time
P to Div 3 01:05:12.97
P to Div 4 01:09:39.54
P to Div 5 01:14:02.95
P/D divisions 7, 8 & 9
P/D Time
P to Div 5 00:35:01.74
P to Div 6 00:37:06.34
P to Div 7 00:39:12.44
P to Div 8 00:41:17.05
Club points
Club Points Overall
Lincoln CC 218 10
Solihull 191 9
Nottingham CC 170 8
Burton CC 151 7
Worcester CC 151 7
Gailey CC 108 5
Hereford CC 103 4
Anker Valley CC 88 3
Wolverhampton CC 86 2
Shropshire Paddlesport 65 1
Royal Leamington Spa CC 34 1
Lightning points
Club Points
Lincoln CC 19
Royal Leamington Spa CC 18
Solihull 16
Worcester CC 8